Restauracja

 

MIEJSCERestauracja Casablanca znajduje się w samym sercu olsztyńskiej starówki, w zabytkowej Willi Casablanca, której historia sięga początku XX wieku i na stałe wpisała się w pejzaż najcenniejszych zabytków Olsztyna. Przez wiele lat willa służyła jako dom burgrabiego, rezydencja wojewodów olsztyńskich czy wreszcie jako kasyno garnizonowe. Prawdopodobnie z tego ostatniego najbardziej słynie wśród olsztyniaków. Do niedawna zarówno budynek jak i bezpośrednie jego otoczenie były miejscem mocno zaniedbanym.
Ma własną historię w której pojawia się zbrodnia, łzy a także radość i zabawa. Budynek był zburzony, odbudowany, zapomniany, by w końcu zostać odrestaurowany i odzyskać miano jednej z najpiękniejszych willi w naszym regionie.


KLIMATCasablanca jest kontynuacją miejsca kultowego w Olsztynie. Połączenie restauracji i kawiarni, miejsce spotkań zarówno biznesowych jak i prywatnych oraz lokal gdzie można skosztować wyśmienitej kuchni. Casablanca jest restauracją nieszablonową, łączącą pokolenia, elegancję z prostotą, historię z teraźniejszością i przyszłością. Miejsce ciekawe, gdzie zawsze możemy być zaskoczeni podawanymi potrawami. W każdej chwili i w każdym miejscu czuje się wielką pasję właścicieli do tego miejsca. Architektura budynku, wystrój i położenie w starodrzewiu historycznego parku na podzamczu tworzy niezapomnianą aurę tego miejsca.

FILOZOFIA


Restaurację przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy cenią kuchnię zdrową i świeżą. Potrawy przygotowujemy z najświeższych produktów dostarczanych na bieżąco. Nie uznajemy półproduktów i konserwantów. Przychodząc do nas zawsze masz gwarancję, że dostaniesz potrawę przygotowaną na bazie składników z porannej dostawy. Zachęcamy do degustowania dań z codziennie innego menu dnia. Można również skorzystać z karty stałych dań. Proponujemy głównie nowoczesną kuchnię europejską, z drugiej strony dania dnia mogą niejednokrotnie zaskoczyć bardziej egzotycznymi smakami.
W ofercie znajdują się także wyborna kawa, desery, wina oraz alkohole.
Restauracja Casablanca jest miejscem idealnym do obiadów rodzinnych, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także po prostu ostoją relaksu, obcowania z częścią historii w malowniczym otoczeniu parku podzamcze.